Włosy często spędzają sen z głowy, gdyż można odnieść wrażenie, że są zbyt słabe, nie błyszczą, kruszą się i łamią. Powszechnym problemem jest również wypadanie włosów. Skąd się to bierze i jak sobie poradzić z tym zjawiskiem?

Stan organizmu przyczyną kłopotów z wypadaniem włosów

Włosy mogą wypadać, gdy człowiekowi w codziennym życiu towarzyszy w permanentny stres, co źle wpływa na stan całego organizmu. Ponadto być może w ostatnim czasie zmieniliśmy nawyki pielęgnacyjne, a nowe nie są dobre dla włosów. Przyczyną wypadania włosów może być także zbyt rzadkie ich mycie, co sprawia, że zanieczyszczenia je niszczą.

Zła pielęgnacja przyczyną kłopotów z włosami

Odpowiedzialne za pojawienie się tego typu problemu bywa także nadużywanie prostownicy lub lokówki, zbyt częste farbowanie i inne zabiegi kosmetyczne. Włosy wypadają, gdy cierpimy na niektóre choroby lub gdy w diecie jest za mało składników odżywczych.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów? Alpecin i inne sposoby

W diecie nie może zabraknąć żelaza i biotyny, czyli rodzaju witaminy B. Oprócz nich konieczne jest spożywanie innych witamin i minerałów, takich jak kwas foliowy, siarka i cynk. Także białka pełnią ważną rolę w diecie zapobiegającej wypadaniu włosów, gdyż budują włosy, wiązane przez siarkę i cynk. Jeśli dieta jest uboga w składniki odżywcze. Możemy przyjmować suplementy zawierające niezbędne składniki. Wśród preparatów dostępnych na rynku, większość jest na bazie skrzypu. Roślina zawiera krzemionkę, która pozytywnie wpływa na elastyczność, wytrzymałość oraz grubość włosów, jednak jej ilość jest śladowa w porównaniu do tej, która znajduje się w bambusie. Zwróćmy uwagę na to, by suplement zawierał biotynę, która zapobiega wypadaniu włosów. Warto sięgnąć również po dobrej jakości preparat do mycia włosów, a jest nim oferowany przez nas Alpecin.

Czytaj także  Jak wybrać koszulkę polo?

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Mycie włosów szamponem Alpecin

Włosy trzeba myć w odpowiednim dla nich szamponie, a po myciu nakładać delikatne odżywki. Oferujmy szampony kofeinowe Alpecin zawierające składniki stymulujące wzrost włosów bezpośrednio w cebulkach. Substancja czynna szybko przemieszcza się po trzonach włosów, trafiając bezpośrednio do mieszków włosowych. W razie pozostawienia szamponu na włosach przez dłuższy czas, kofeina wniknie również do skóry głowy.

Właściwości kosmetyków Alpecin

Alpecin to seria kosmetyków wspomagają wzrost włosów. Wygląd buteleczki i zapach szamponu sugerują, że jest to typowo męski kosmetyk, co jest prawdą. Produkty Alpecin są opracowane specjalnie dla potrzeb męskiej skóry głowy, zapewniając sukces w niwelowaniu negatywnego wpływu testosteronu na skórę głowy. Wyselekcjonowany skład substancji odżywczych zapobiega dziedzicznemu wypadaniu włosów. W gamie produktów są szampony do włosów szczególnie delikatnych, a także produkty dla włosów i ciemnych. Szampony, którymi myje się włosy w określonym kolorze (ciemne, jasne, siwe) dodatkowo zawierają kompleks składników chroniących kolor i nadających mu blask. W ofercie jest również produkt przeciwłupieżowy. Alpecin to także toniki, które wciera się w skórę głowy, co wspiera i wzmacnia działanie szamponów.