Odpowiednio dobrana biżuteria dla kobiet naprawdę potrafi zdziałać cuda – podkreśla atuty urody, dodaje elegancji i stanowi idealne uzupełnienie niejednej stylizacji. Jak jednak wybrać ją, aby rzeczywiście zdobiła, a przy okazji pasowała do osobowości osoby ją noszącej?

Biżuteria dla kobiet – złota czy srebrna?

Największą popularnością cieszy się biżuteria złota i srebrna. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu złoto nie pasuje do każdego typu urody. Osoby o chłodnym odcieniu skóry może nawet oszpecać. Warto też pamiętać o tym, aby kolor biżuterii dobrać do swojej stylizacji i dodatków. Jeśli więc pasek ma srebrną sprzączkę, należy postawić na srebrne kolczyki, a do torebki ze złotym łańcuszkiem dobiera się złotą bransoletkę.

Umiar jest w cenie

Oczywiście zasada ta nie zawsze się sprawdza, ale warto pamiętać o tym, dobierając biżuterię dla kobiet do danego stroju. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim w przypadku spotkań o charakterze biznesowym. Na co dzień pozwolić sobie można na nieco więcej. Okazałe kolczyki czy efektowna bransoletka nie są więc przesadą. Wówczas każda, nawet najprostsza stylizacja nabierze charakteru i będzie prezentować się efektownie.

Czytaj także  Jaki szal do płaszcza?

Biżuteria dla kobiet a dekolt

Podczas zakupu ozdoby na szyję, należy brać pod uwagę przede wszystkim rodzaj dekoltu. Na sporo pozwolić sobie można np. w przypadku kreacji z tzw. dekoltem podkoszulkowym. Wówczas postawić można zarówno na krótkie łańcuszki, jak i na długie naszyjniki. Z kolei do dekoltu spiczastego pasują krótsze wisiorki i łańcuszki układające się w kształt litery V. Kobiety o większym biuście nie powinny decydować się na długie wisiorki, które zapadają się między piersiami. W przypadku kreacji bez ramiączek, dobrze sprawdzają się krótkie naszyjniki i modne chokery. Do golfu najlepiej dobrać długi wisiorek.

Odpowiednie proporcje to podstawa

Podczas wyboru biżuterii dla kobiet, należy stosować tę samą zasadę, co podczas dobierania dodatków do swojego stroju. Wisiorek, bransoletka czy kolczyki, podobnie jak pasek czy torebka najlepiej prezentują się wówczas, gdy są dobrze dopasowane do proporcji ciała. W przeciwnym wypadku optycznie poszerzają i dodają kilka kilogramów. Panie nieco większe powinny stawiać więc na większe, geometryczne formy. Z kolei kobiety szczupłe i drobne mogą zainwestować w niewielkie kolczyki i delikatne łańcuszki na szyję.

Biżuteria dla kobiet dopasowana do stylu

Dzięki biżuterii można stworzyć swój wyjątkowy, niepowtarzalny styl. Wystarczy łączyć ze sobą różnego rodzaju trendy, sięgać po oryginalną biżuterię itd. Na co dzień dobrze jest postawić na biżuterię mniej zobowiązującą, a więc nie srebrną czy złotą. Obecnie w trendach jest np. biżuteria dla kobiet wykonana z drewna, ceramiki bądź filcu. Sporym zainteresowaniem cieszą się ponadto spersonalizowane  bransoletki z wieloma różnymi zawieszkami o symbolicznym znaczeniu. Taka biżuteria dla kobiet jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a przy tym dobrze dopasowana do charakteru osoby, która ją nosi.

Czytaj także  Jak wybrać koszulkę polo?