Zima to pora roku, w czasie której nie mamy zbyt dużo możliwości na to, by pokazać swoje stylizacje. Bez względu na to, co założymy, musimy wszystko przykryć płaszczem czy kurtką. Szyku możemy sobie dodać odpowiednimi dodatkami, a szal jest jednym z nich. Jaki szal do płaszcza wybrać, by wyglądać ładnie, a jednocześnie się nie przeziębić?

Po co nam szal?

Szal jest nieodłącznym dodatkiem do płaszcza, pełniącym funkcję ozdobną. W chłodne dni chroni nas przez zimnem i wiatrem, więc łączy w sobie dwie funkcje. W związku z tym chcemy, by był ładny i funkcjonalny. Wybierając szal, kierujemy się przede wszystkim własnym gustem, ale i moda ma wpływ na wybór. W sklepach bowiem zazwyczaj dostępne są produkty zgodne z najnowszymi trendami. Okrycie wierzchnie zazwyczaj kupujemy raz na kilka lat, więc chcemy, by było uniwersalne i miało klasyczny krój. Szal kosztuje dużo mniej niż płaszcz, więc możemy go często zmieniać.

W związku z tą zasadą, każda kobieta ma w szafie kilka szali, chust, kominów czy apaszek. Bywa, że są prawie takie same, ale z pewnością każdy ma swoje zastosowanie. W przypadku szali do płaszcza, również przydaje się kilka. Niektóre z nas mają więcej niż jeden płaszcz. Mimo, że kupimy nowy, czasami trudno rozstać się z tym, który wiernie nam służył i wciąż jest w dobrym stanie. Poza tym, inny szal nosimy na co dzień, a jeszcze inny zakładamy do płaszcza, idąc na przykład do teatru.

Czytaj także  Jak dobrać biżuterię do stroju?
szalik damski fioletowy
Szalik damski fioletowy. Źródło oferty: http://www.topsecret.pl/szaliki-damskie,397,pl-PL.

Jak wybrać odpowiedni szal?

Duży wybór w sklepach sprawia, że może nam być trudno wybrać odpowiedni szal. Zanim udamy się na zakupy, zastanówmy się, co naprawdę nam się podoba. Czy lubimy wyraziste kolory, a może wolimy spokojne szarości? Ponadto musimy określić, czy szal ma nas grzać, czy tylko zdobić, bo nasz płaszcz ma wysoki stan i już to daje nam ciepło.
Zazwyczaj kupujemy płaszcze w następujących kolorach: czarny, szary, beżowy, a jeśli decydujemy się na odważniejszy kolor, wybieramy spokojniejszy jego odcień. Dzięki temu płaszcz jest uniwersalny i staje się doskonałą bazą do różnych stylizacji, w których zastosowanie znajdzie także szal.

Wybierz odpowiedni kolor szala

Niezwykle modne i bardzo eleganckie są płaszcze beżowe, do których świetnie będą wyglądać szale w odcieniach jaśniejszych od koloru płaszcza. Nadadzą one okryciu wierzchniemu lekkości, a my będziemy wyglądać bardzo świeżo. Dla odważnych pań dobrym wyborem będzie szalik w zwierzęce wzory, na przykład cętki, ale niech będzie to jedyny tak wyrazisty element naszego stroju. Do szarego płaszcza dobierzmy szal w tym samym kolorze, ale innym odcieniu, zyskując w ten sposób interesujący zestaw w stylu total look. Świetnie będzie wyglądał także w kontrastowym kolorze. Dla przykładu, z szarością świetnie komponuje się róż.

Czytaj także  Jak dobrać skarpetki do stroju?

Dobrze dobrany szal będzie naszą ozdobą, którą dodatkowo będziemy mogły się otulić w czasie zimowego spaceru. Ten drobny element garderoby sprawi, że nasza uroda rozbłyśnie prawdziwym blaskiem. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwanie idealnego szala.