Poszetki jedwabne do garnituru

Elegancko ubrany mężczyzna powinien mieć dobrze skrojony garnitur, elegancką koszulę i dopasowany kolorystycznie krawat. Uzupełnieniem stylowego stroju jest poszetka. Czym jest poszetka, jak ją złożyć i dlaczego nie powinno jej zabraknąć?

Poszetka to nic innego jak elegancka chusteczka, która umieszcza się w kieszonce marynarki. Wykonane są z różnego rodzaju, wysokiej jakości materiałów, jednak te najbardziej efektowne to poszetki jedwabne. W dawnych czasach stanowiły wręcz obowiązkowy element eleganckiego stroju gentlemana Obecnie wracają do łask nie tylko w modzie oficjalnej, ale także casualowej. Choć z poszetki teoretycznie możemy zrezygnować, to jednak jej obecność dodaje mężczyźnie pewności siebie i swojego stylu. Jak zatem ją dobrać?

Wybieramy poszetki jedwabne

Ozdobne chustki mogą być wykonane także z innych tkanin, takich jak len czy bawełna. Te najwyższej jakości obszywane są ręcznie. Najpopularniejsze są poszetki białe, które pasują do każdego rodzaju garnituru oraz tradycyjnej, białej koszuli. Jednak znajdziemy także chustki we wzory, np. indyjskie, krateczkę czy prążki. Wielkość poszetki definiuje rodzaj i grubość tkaniny oraz rozmiar kieszonki. Bardzo ważne jest, aby chustka jej nie wypychała, a jednocześnie nie wpadała do środka. Standardowym wymiarem, jaki się przyjmuje jest 40×40 cm. Oczywiście bez problemu dostaniemy także te o boku ok. 30-38 cm. Jeśli jednak okaże się, że poszetka nie jest idealnie dopasowana możemy nadrobić to odpowiednim sposobem jej złożenia.

Czytaj także  Saszetka dla faceta

Jak składać poszetkę?Posztki

Gdy już wybierzemy wzór, kolor i rozmiar chustki, pozostaje nam jeszcze złożenie jej i estetyczne ułożenie w kieszonce. Wbrew pozorom może okazać się to odrobinę trudne, ale na szczęście sposobów jest wiele i z pewnością dobierzemy odpowiedni do okazji oraz garnituru. Dzięki temu będziemy także mogli w szybki sposób uporać się z sytuacja, gdy poszetka jest trochę za mała lub za duża względem kieszeni. Najczęściej możemy zobaczyć chustkę wystającą poziomo z kieszonki z załamanymi rogami lub eleganckie dwa rogi. Ciekawym sposobem jest także ułożenie jej w kształt kwiatu lub  niedbale wyciągnąć środek, który wygląda z kieszonki jak płomyk. Nie bójmy się zmieniać kształtu i ułożenia poszetek, aby wiedzieć, który wzór pasuje do nas najlepiej.

 Idealnie dobrana

Wybór samej poszetki jedwabnej nie ma jednak znaczenia, jeśli nie dobierzemy ej do krawata. To właśnie z nim chustka powinna tworzyć dopasowany duet. Aby nie było to zbyt proste warto wiedzieć, że poszetka pod żadnym pozorem nie może być z tej samej tkaniny co krawat! Drugą ważną i praktyczną wskazówką jest kontekst kolorystyczny pomiędzy chustką a koszulą – nie wkładajmy poszetki w kolorze ecru, gdy mamy na sobie białą koszulę. Optycznie będzie ona wyglądała na przybrudzoną. Jaką zatem chustkę wybrać? Nie bójmy się eksperymentować. Możemy zestawiać ja w sposób oryginalny i odrobinę niestandardowy. Łączmy poszetkę z krawatem, koszulą, marynarką, a także z butami czy skarpetkami. Każdy powinien znaleźć swój styl i sposób na ten niewielki, a jednak ważny element garderoby.

Czytaj także  Biżuteria Handmade dlaczego warto?