Bebiko 2 to mleko modyfikowane, przystosowane do dojrzewającego brzuszka każdego dziecka i zastępujące mleko z piersi matki. W sytuacji kiedy kobieta nie może karmić dziecka piersią z różnych powodów, to właśnie mleko Bebiko 2 zapewnia możliwość właściwego odżywiania dla małego dziecka, którego układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i nie radzi sobie z trawieniem tłustego mleka krowiego.

Mleko następne – tak ważne dla każdego małego brzuszka!

Bebiko 2 to mleko następne, przeznaczone dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, które nie są karmione piersią oraz dla dzieci, które potrzebują być dodatkowo dokarmiane mlekiem modyfikowanym po karmieniu piersią przez matkę. Bebiko 2 może też służyć jako baza do przygotowywania kleików i bezmlecznych kaszek, które podawane są dzieciom powyżej 6. miesiąca życia.

Dlaczego niemowlętom warto podawać mleko modyfikowane Bebiko 2?

Część niemowląt z różnych powodów nie jest karmiona piersią lub matka nie ma wystarczającej ilości pokarmu i wówczas należy podawać mleko modyfikowane. Bebiko 2 wspomaga rozwój dziecka, które w okresie niemowlęcym rozwija się bardzo szybko i ma specyficzne potrzeby żywieniowe, a jego układ pokarmowy cały czas dojrzewa. Dlatego konieczny jest wybór zbilansowanego posiłku, odpowiedniego dla najmłodszych dzieci.
Bebiko 2 zawiera składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju niemowląt, w tym dla rozwoju mózgu, wzroku, a także odpowiednią ilość żelaza i jodu – wspierającego prawidłowy rozwój poznawczy. Ponadto Bebiko 2 zawiera też wyselekcjonowaną kompozycję błonnika, który wpływa na zdrowie flory bakteryjnej w jelitach i wspiera procesy trawienne. Modyfikowane mleko Bebiko 2 zawiera w składzie również witaminę D oraz wapń, które są niezbędne do właściwego rozwoju kości i zębów, a także kwasy Omega 3 – potrzebne do właściwego funkcjonowania mózgu.

Czytaj także  Smoking - kiedy jest w dobrym tonie?

Kiedy należy podawać niemowlęciu mleko modyfikowane Bebiko 2?

Mleko modyfikowane Bebiko 2 może być podawane dziecku po konsultacji z lekarzem pediatrą i w sytuacji kiedy karmienie piersią jest niemożliwe lub też niewystarczające dla malucha. Istnieją też przeciwwskazania do karmienia ze strony mamy w przypadku części kobiet i wówczas należy wprowadzić mleko modyfikowane. Warto przy tym dbać aby było ono najwyższe jakości, przygotowywane zawsze z dbałością o higienę i zgodnie z instrukcją, znajdującą się na opakowaniu.
Mleko Bebiko 2 spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i jakości, jest przygotowywane przez specjalistów w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci, a jego włączenie do diety maluszka umożliwia karmienie butelką i wpływa pozytywnie na właściwą higienę pierwszych ząbków dziecka.

Mleko Bebiko 2 przeznaczone jest również dla niemowląt, które nie są uczulone na białko mleka krowiego. Dzięki szeroko rozwiniętym procesom technologicznym produkcji mleka modyfikowanego istnieje obecnie możliwość karmienia nim nawet dzieci, które zmagają się z takimi dolegliwościami jak np. kolki niemowlęce oraz różnego rodzaju alergiami. W tym celu należy zawsze poinformować lekarza pediatrę o problemach z jakimi zmaga się dziecko aby mógł on dobrać odpowiedni rodzaj mleka modyfikowanego.