Wybór kobiecego portfela to nie lada wyzwanie. Szczególnie gdy ma to być trafiony prezent, a my nie znamy upodobań kobiety, którą chcemy obdarować. Jak więc przygotować się do zakupów i wybrać najlepiej? Warto skorzystać z małego poradnika, aby mieć pewność, że wybrany model portfela trafi w gust obdarowanej.

Jak wybrać portfel? Oto kilka wskazówek

Jeśli decydujemy się na zakup użytkowego i jednocześnie pewnego prezentu jakim jest portfel, to powinniśmy znać zasady, które ułatwią nam jego wybór. Na początku, jeszcze zanim wyselekcjonujemy kilka modeli, powinniśmy porównać oferty cenowe i zdecydować się jakiej wielkości portfel chcemy zakupić. Należy zwrócić uwagę na staranność wykonania, ilość przegródek, a także wygląd. Ta ostatnia kwestia powinna być dla nas priorytetem, jeśli zależy nam na tym, aby prezent spodobał się osobie, której pragniemy go wręczyć. Kolejną ważną kwestią przy wyborze portfela jest rodzaj zapięcia.

Rodzaje portfeli, które warto wziąć pod uwagę

Jednymi z najbardziej popularnych modeli są portfele damskie ze skóry. Zwykle wyróżnia je większa wytrzymałość, elegancja i ogromna uniwersalność – to doskonały i dość bezpieczny wybór na prezent dla dziewczyny, której gustu nie znamy. Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup skórzanego portfela warto zwrócić uwagę na rodzaj skóry, a także obszycie. Portfele ze skóry naturalnej zwykle są najdroższe, ale to prezent bardzo użyteczny, ponieważ mamy pewność, że wytrzyma kilka lat. Klasyczny portfel damski poznamy po tym, że jest składany i ma oddzielną kieszonkę na drobne monety. Alternatywą dla skórzanych portfeli są portfele materiałowe określane mianem sportowych. Ich atutem jest oryginalność, niższa cena i mnóstwo przegródek w środku. Mimo tego, że wykonania ze sztucznych materiałów jest naprawdę solidny, dlatego wiele osób decyduje się na taki zakup jako alternatywa dla drogich skórzanych portfeli.

Czytaj także  Poszetki jedwabne do garnituru

ABC udanego zakupu

Wybierając portfele damskie warto zwrócić uwagę na to, aby przegródki były dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu osoba obdarowana bez trudu przechowa w portfelu karty kredytowe, pieniądze, karty zniżkowe, a także zdjęcia o różnych wymiarach. Przydatne są również kieszonki na zamekszczególnie dla osób, które uwielbiają przechowywać w portfelu klucze lub inne, ważne przedmioty wymagające dyskrecji. Kolejnym krokiem jest wybór właściwego koloru – kobiety lubią pastelowe i żywe kolory, dlatego warto kupić portfel, który wyróżni się modną barwą. Tutaj zwykle przeważa zasada, że kolor portfela damskiego musi pasować do garderoby. Możemy również kierować się symboliką barw, co będzie na pewno bardzo pomocne podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Podsumowanie

Wybierając portfele damskie na prezent, powinniśmy kierować się gustem drugiej osoby, a także zwracać uwagę na szczegóły takie jak: rozmiar, kolorystyka, ilość przegródek, zapięcie, materiał, solidność wykonania i wielkość. Wtedy z pewnością dokonamy rozsądnego wyboru i kupimy najlepszy prezent z możliwych.