Zimą nasza skóra narażona jest wiele nieprzyjemnych dolegliwości, a nocami bywa bardzo zimno. W domu dbamy o komfort termiczny, ale wieczorem przykręcamy ogrzewanie, by lepiej się oddychało. W związku z tym wzmaga się odczucie chłodu. W związku z tym warto wybierać ciepłe piżamy damskie. Które są najlepsze?

Ciepłe piżamy damskie – jaki krój jest najlepszy?

Piżama damska powinna być dostosowana do pory roku i do warunków panujących w sypialni – nawet jeśli zazwyczaj dobrze ja ogrzewamy, w nocy ogrzewanie warto podkręcić. Przed snem trzeba ją dobrze wywietrzyć, a temperatura nie powinna przekraczać 19°C. W związku z tym może być nam chłodno – zwłaszcza wtedy, gdy w nocy wstaniemy, by napić się wody czy pójść do łazienki. Trzeba więc przejrzeć ofertę producentów i znaleźć ciepłe piżamy damskie, w których nie będzie zbyt ciepło ani zbyt zimno. Duże znaczenie ma materiał, z którego jest uszyta, ale także fason. W chłodniejszych miesiącach lepiej mieć na sobie coś cieplejszego, żeby się nie przeziębić, a to jaki materiał wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Pamiętajmy, by wybierać bawełnę organiczną – proces jej produkcji jest łagodny dla środowiska, gdyż nie używa się żadnych szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych. Co bardzo ważne, jest miła, przyjemna w dotyku i dobrze się układa. Sprawdzi się także flanela, czyli bawełniana tkanina, która jest nie tylko odporna na uszkodzenia, lecz przede wszystkim wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne, więc naprawdę grzeje.

Czytaj także  Jak powinna na ślubie wyglądać druhna?

Najlepsze ciepłe piżamy damskie na zimowe noce

Zimą w bieliźnie nocnej do łask wracają długie rękawy i nogawki, a duże dekolty ustępują miejsca tym mniejszym. Ciepłe piżamy damskie mogą być sportowa, miękkie, bawełniane czy welurowa, jak i bardziej stylowe i eleganckie, uszyte z nieco cieńszej bawełny z dodatkiem jedwabiu. Zimą sprawdzi się grubsza, welurowa piżama z długimi rękawami i nogawkami. Bielizna nocna dobrze spełni swoją rolę pod warunkiem że nie będzie krępować ruchów, uciskać ani uwierać w jakikolwiek inny sposób. Trzeba więc wybierać takie modele i rozmiary, aby strój do spania nie był dopasowany, tylko nieco luźniejszy. W chłodniejszych miesiącach lepiej mieć na sobie coś cieplejszego, żeby się nie przeziębić. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać w drugą stronę, gdyż przegrzanie jest dla organizmu równie niekorzystne jak wychłodzenie. Lepiej spać w bawełnianej piżamie, a przed nocnymi spacerami zakładać szlafrok.

Zima to trudny czas dla zmarzluchów, którzy lubią ciepło. Wieczorem nałóżmy nawilżający balsam do ciała, a następnie wskoczmy w ciepłe piżamy damskie.