Noszenie biżuterii to jedna z większych przyjemności, na którą mogą pozwolić sobie kobiety. Chociaż panowie też stosują takie ozdoby, panie mają dużo większy wybór. Mogą zdobić uszy, dekolt, nadgarstki i dłonie. Prawdziwą klasyką gatunku są łańcuszki damskie. Są one popularne i w modzie tak naprawdę już od bardzo wielu lat. Obecnie prawdziwy renesans przechodzą te, które są delikatne, subtelne, ledwo widoczne. Jak nosić takie naszyjniki? Na jakie okazje pasują? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Łańcuszek damski celebrytka

Łańcuszki są w modzie od zawsze. Kilka lat temu uległy jednak poważnej transformacji i stały się krótsze, otrzymały też nową nazwę. Teraz mówi się na nie celebrytki. Takie naszyjniki łańcuszki nosi się bardzo blisko szyi, najlepiej po kilka w jednym czasie. Wtedy różnią się długością, kaskadowo układając się na dekolcie. Istnieje możliwość spersonalizowania takich łańcuszków. Oznacza to, że można kupować do nich różne zawieszki, dzięki czemu każda kobieta stworzyć swój niepowtarzalny zestaw. Ze względu na to, że panie uwielbiają wszystko to, co personalizowane, łańcuszki celebrytki w tym stylu są naprawdę hitem. Wyjątkowe wzory znajdziesz np. na https://mokobelle.com/pl/bizuteria/naszyjniki/lancuszki/.

Czytaj także  Saszetka dla faceta

Jak nosić naszyjniki kaskadowo?

Łańcuszek damski w tym stylu można nosić pojedynczo albo jednocześnie zakładać kilka, które pięknie pokrywają cały dekolt. Warto trzymać się jednak kilku zasad. Jedna z nich dotyczy tego, aby nie mieszać ze sobą metali, z których są zrobione łańcuszki. Wybieramy zatem złoto w różnych odcieniach albo po prostu srebro. Modne są różne zawieszki. Od pewnego czasu szalenie popularne są na przykład te, które nawiązują do starych monet. Poza tym to też wzory religijne, a zatem krzyżyki i medaliki. Niektóre marki wprowadzają do swojej oferty zawieszki, które mają coś symbolizować. Nawiązują one zatem do wzorów znanych z popkultury. Przedstawiają symbole, które mają jakieś szczególne znaczenie dla właścicielki naszyjnika.

Do czego zakładać takie naszyjniki i łańcuszki?

W jakich stylizacjach sprawdzi się taka biżuteria? Tak naprawdę możliwości jest mnóstwo. Delikatne łańcuszki pięknie wyglądają chociażby do bluzek koszulowych, które są rozpięte pod szyją. Są subtelne, więc sprawdzą się nawet w przypadku kobiet, które muszą przestrzegać tak zwanego dress code’u w pracy. Łańcuszki w tym stylu zdobią dekolt, dlatego należy nosić je po prostu wtedy, gdy się go eksponuje. Raczej nie zakłada się ich do swetrów, golfów, ponieważ są zbyt delikatne i mogłyby się wtedy zniszczyć. To zatem perfekcyjna biżuteria do zakładania od wczesnej wiosny, aż do jesieni.

Czytaj także  Jaki portfel dla dziewczyny?

Subtelna biżuteria podoba się bardzo wielu kobietom. Warto mieć swoją kolekcję naszyjników, które sprawdzą się na wiele różnych okazji. Najlepiej wybierać te, które są wykonane ze złota. Niestety naszyjniki ze srebra pozłacanego po jakimś czasie mogą po prostu stracić swój kolor, co nie wygląda już zbyt elegancko. Złoto jest zawsze na czasie, jest dużo bardziej szlachetne i trwałe.