Nasze nogi ciężko pracują, gdyż każdego dnia dźwigają nasz ciężar, a my często źle je traktujemy, gdyż zapominamy o dbaniu o kondycję. Po ciężkim dniu bywają bardzo zmęczone i bolą. Jak zapewnić im ulgę? Stosować masaże czy zażywać ruchu? Czy zmęczonym nogom pomoże Diosminex?

Jak zadbać o zmęczone nogi? Czy trzeba sięgnąć po Diosminex?

Poczucie ciężkości i zmęczenia nóg często wynika z zaburzeń krążenia. Polegają one na tym, iż do niektórych miejsc naszego ciała dociera mniej krwi. Oznaką takiego stanu jest uczucie chłodu w kończynach. Krew nie dociera całkowicie do dłoni i stóp, więc ich temperatura jest obniżona. Zmiany w kolorze skóry oraz ślady na kończynach to następny objaw tego, że mamy słabe krążenie, a krew nie jest poprawnie rozprowadzana. Jest to poważny stan i nie można go bagatelizować, gdyż może grozić zapaleniami w różnych częściach ciała. Jeżeli stopy i dłonie są opuchnięte, prawdopodobnie sprytny układ krążenia próbuje zmniejszyć przepływ krwi, powodując opuchliznę. Jeśli obawiamy się, że możemy mieć takie problemy sięgnijmy po Diosminex, który wykazuje działania ochronne na układ żylny.

Czytaj także  Jaką moc powinna mieć dobra gofrownica?

Co jest ważne dla naszych nóg? Zanim sięgniemy po Diosminex

Najprostszym sposobem na relaks jest położenie się w taki sposób, żeby nogi znajdowały się wyżej niż reszta ciała, np. oparte na poduszce. W ten sposób ułatwimy krążenie, co z pewnością przyniesie nam ulgę. Można także wejść pod prysznic i polewać nogi na zmianę zimną i ciepłą wodą. Pomocna może być także kąpiel w chłodnej wodzie z dodatkiem soli kuchennej i olejku cytrusowego, jałowcowego lub z geranium, co pomaga przywrócić właściwe krążenie. Warto także dużo się ruszać, a na początek wystarczą szybkie spacery. Doraźnie, gdy ból jest duży, wspinajmy się na palce, róbmy skłony i przysiady, spacerujmy na przemian na palcach i nogach. Chcąc unikać ból, zmieniajmy pozycję, a jeśli musimy długo stać, przenośmy ciężar z nogi na nogę. Osoby wykonujące pracę siedzącą powinny wybrać wygodne krzesło, czyli takie, by podczas siedzenia ciężar ciała spoczywał na pośladkach, a nie na udach. Stopy nie mogą wisieć w powietrzu, więc dobrze jest podłożyć sobie podnóżek, który trzeba odstawić od krzesła, by móc wyciągnąć nogi. Co godzinę powinniśmy wstać i przespacerować się przez chwilę, by poprawić krążenie. Jeśli mamy nadwagę, przejdźmy na dietę, gdyż każdy dodatkowy kilogram to obciążenie dla nóg. Trzeba także zmienić sposób odżywienia, a do jadłospisu wprowadzić produkty bogate w witaminę C i rutynę, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych. Pijmy soki warzywne, a także napary z liści lipy i brzozy. Unikać natomiast trzeba soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Sięgnijmy także po Diosminex, który ma pozytywny wpływ na mikrokrążenie i zwiększa przepuszczalność charakterystyczną dla małych naczyń krwionośnych. Lek polecany jest w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego, takimi jak uczucie ciężkości i ból nóg.

Czytaj także  Karbownice do włosów - jak wybrać odpowiedni model?

Słabe krążenie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, więc nie wolno bagatelizować tego stanu. Zapobiegawczo przyjmujmy Diosminex, który zatroszczy się o nasz układ krążenia. Jeśli nogi bolą i puchną, codziennie idźmy na długi spacer.