Coraz więcej z nas nie zadawala się już najnowszymi kolekcjami ubrań w markowych sklepach. Wyruszamy do ciucholandów pogardliwie nazywanych szmateksami, gdzie szukamy oryginalnych ubrań i niepowtarzalnych rzeczy, które wyróżnią nas z tłumu i pozwolą stworzyć własny styl.

To samo tyczy się biżuterii, gdy z zachwytem ubieramy kolczyki po babci, jakich dziś próżno szukać w na sklepowych półkach i ladach. Jeśli jednak pragniemy nosić się oryginalnie zastanówmy się nad własnoręcznie robioną biżuterią nazywaną najczęściej biżuterią Handmade. Uwierzcie, że nie każdy może być krawcową, i że uszycie nawet prostej sukienki może być wręcz niewykonalne, lub nasze arcydzieło będzie się nadawać jedynie do wycierania okien. Inaczej rzecz się ma z biżuterią Handmade – ja może wykonać każdy.

Biżuteria handmade – od czego zacząć?

Po pierwsze musimy zgromadzić niezbędne elementy, z których tworzyć będziemy naszą biżuterię. Trzeba odwiedzić możliwie jak największą pasmanterię i przeszukać szuflady oraz schowki za fragmentami zepsutych koralików, kolczyków czy wisiorków. Do tego kieliszek winka lub ziołowej herbaty, miła muzyczka w tle i zabieramy się do pracy. Najprostszą do zrobienia biżuterią Handmade jest bransoletka z koralików. Wystarczy silikonowa gumka, koraliki, kilka przekładek i jeśli chcemy coś naprawdę oryginalnego jedna lub więcej zawieszek zwanych też chwostami. Bardziej zaawansowane twórczynie biżuterii Handmade wykonują swoje bransoletki montując zapięcia, które niezwykle efektownie się prezentują i dodają ozdobie interesującego wyglądu. Innymi materiałami na wykonanie oryginalnej ozdoby na rękę jest rzemień czy kolorowe sznurki, które można łączyć z doskonale do nich pasującymi metalowymi przekładkami czy zawieszkami. Kolejny prosty pomysł na własnoręcznie robioną biżuterię, to samodzielnie wykonywane korale i naszyjniki pozwalające na łączenie ze sobą najróżniejszych materiałów. Ręcznie robione kolczyki czy efektowne naszyjniki z kryształów Swarovskiego to już wyższa szkoła jazdy, ale po wykonaniu kilku bransoletek różnego rodzaju spokojnie możemy spróbować obowiązkowo oglądając kilka filmów na YouTube lub poświęconych biżuterii Handmade stronach WWW i blogach.

Czytaj także  Delikatne łańcuszki damskie dla niej

A inne korzyści?

Przede wszystkim satysfakcja. Zachwyt koleżanki na widok efektownej własnoręcznie zrobionej bransoletki to jedna z największych zalet, a już propozycja odkupienia od nas własnoręcznie zrobionej biżuterii, to okazja do dorobienia paru groszy do domowego budżetu lub nawet pomysł na dodatkową pracę. Noszenie biżuterii Handmade ma jeszcze jeden wymiar finansowy – oprócz dodatków na każdą okazję oszczędzimy na zakupach średniej jakości produktów w sieciówkach czy sklepach jubilerskich. Oczywiście każda z nas musi mieć w swojej kolekcji również złote i srebrne łańcuszki i kolczyki, ale uzupełnienie zbioru własnoręcznie zrobioną biżuterią jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza że tego nigdy nie jest za dużo! Poza tym ręcznie robiona biżuteria ma to do siebie, że jeśli znudzi nam się jakaś bransoletka lub naszyjnik, to możemy z powrotem rozłożyć ja na części pierwsze i stworzyć coś zupełnie nowego i jak zwykle oryginalnego i niepowtarzalnego. To jest chyba największa zaleta biżuterii Handmade.